fbpx
Menu Zamknij

Dlaczego formuła bez pszenicy?

Mięso jest zawsze głównym składnikiem naszego jedzenia. Jako węglowodany stosujemy bezglutenowe ziemniaki, suszone jabłka i lekkostrawną kukurydzę. Nie można tego powiedzieć o wszystkich innych markach na rynku, nawet wśród marek sklepów zoologicznych. Wielu producentów często stosuje pszenicę lub soję jako tanie wypełniacze w celu zwiększenia masy żywności. Wynika to z faktu, że mięso jest najdroższym surowcem wykorzystywanym w karmie dla psów. Pszenica i soja mogą również powodować alergie.

Co tak naprawdę oznacza „świeże mięso”?

Świeże mięso może teoretycznie brzmieć jako dobra opcja, jednak sucha żywność jest nadal suszona. Produktem końcowym jest bezzmiennie drobno zmielone suszone mięso w karmie dla psów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi żywienia każdy składnik i każda grupa składników muszą być przedstawione w kompozycji na podstawie masy w kolejności malejącej i przed ugotowaniem. Oznacza to, że świeże mięso może znaleźć się na szczycie listy kompozycji, co pozwala nam wierzyć, że jedzenie zawiera najwięcej mięsa. Ale czy tak jest w rzeczywistości?

Mięso jest tkanką mięśniową, a u dorosłego ssaka składa się z około trzech czwartych wody. Co dzieje się, gdy suszysz świeże mięso do suszonego jedzenia? Aż do 75% masy znika, gdy woda odparowuje, co oznacza, że świeże mięso znajdujące się na szczycie listy kompozycji zostało zmniejszone do 75% pierwotnej masy. Nagle jedzenie nie zawiera tyle mięsa, ile miało zawierać.

Co oznacza „mąka mięsna”?

Mączka mięsna (mączka z kurczaka, mączka z mięsa jagnięcego, mączka z łososia itp.) jest często uważana za gorszą pod względem odżywczym niż świeże mięso w karmie dla psów. Jakość mąki mięsnej jest bardzo wysoka; aby nazywać się mączką mięsną, musi zawierać mięso tej samej jakości jak to, które my ludzie jemy. Ponadto mączka mięsna ma wyższą wartość białka na gram niż świeże mięso.

Mączka mięsna zawiera również odpowiednią ilość wapnia / fosforu dla zrównoważonej diety. Mączka mięsna to suszone mięso mielone, a świeże mięso zawiera do 75% wody. Oznacza to, że świeże mięso skurczy się do jednej czwartej pierwotnej masy, gdy żywność osiągnie końcową zawartość wilgoci około 9-12%. Tak więc jedzenie będzie zawierać znacznie mniej mięsa niż to, co podano na liście składu.

Przykład fikcyjnej listy składników:

  • 40% świeżego mięsa
  • 24% kukurydzy
  • 24% pszenicy
  • 10% tłuszczu zwierzęcego
  • 2% olej roślinny

Producent karmy dla psów określa „świeże mięso” jako pierwszy składnik, a za nim znajdują się kolejne składniki. Pamiętaj jednak, że 75% świeżego mięsa to woda, co oznacza, że procent mięsa jest znacznie mniejszy i w rzeczywistości wygląda następująco:

  • 24% kukurydzy
  • 24% pszenicy
  • 10% tłuszczu zwierzęcego
  • 7% suszonego mięsa
  • 2% olej roślinny

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej karmy dla psów i naszych składników, skontaktuj się z nami!